Linky na stránky, ktoré by vás mohli zaujímať

Všeobecné linky o hradoch

https://www.facebook.com/HradCabrad - stránka na Facebooku venovaná hradu Čabraď, kde môžete vyjadriť svoj názor, pridať návrhy, pozrieť si aktuálne dianie, plánované brigády a pod.

www.obnova.sk - stránka venovaná pamiatkám, starožitnostiam, múzeám...Nájdete tam množstvo diskusií na rôzne témy, informácie o všetkom, čo sa dotýka histórie, pamiatok, reštaurovania...a pod.

www.hrady.sk - podobná stránka venovaná našim hradom, kde okrem iného môžete pridať k jetnotlivým objektom aj svoj názor a diskutovať o nich.

www.pamiatky.net - zaujímavá stránka, kde sa nachádza zoznam všetkých známych hradov a zámkov na Slovensku. Popri množstve zaujímavých fotografií a kresieb hradov tam nájdete aj údaje o ich histórii, možnosti prístupu, zaujímavostiach v okolí, ako aj internetový časopis priateľov Slovenských hradov s názvom "Hradológ", kde nájdete množstvo článkov a zaujímavých informácií o všetkom, čo súvisí s históriou....

www.slovenskehrady.sk - pekná stránka venovaná našim hradom.


Organizácie venujúce sa záchrane jednotlivých hradov

www.zachranmehrady.sk - stránka združenia, v ktorom sú zaregistrované jednotlivé organizácie venujúce sa záchrane našich pamiatok.

www.hradlietava.sk - stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Lietavu.

www.hradsasov.pum.sk - stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Šášov.

www.brekov.sk - stránka našich kolegov, zachraňujúcich hrad Brekov.

www.tematin.org a www.tematin.eu - stránky dvoch združení, ktoré sa venujú záchrane hradu Tematín.

www.rotstejn.info/ - stránka združenia, ktoré sa venuje ochrane hradu Rotštejn v Českom raji.

www.pustyhrad.com - stránka o Pustom hrade nad Zvolenom, o jeho histórii, archeologickom výskume tam prebiehajúcom a archeologických zaujímavostiach v okolí


Naši priatelia

www.podzemi-cma.cz - velmi zaujímavá a podnetná stránka, propagujúca skryté zákutia pod zemou v Čechách, ale aj na Slovensku a inde.(historické podzemia, staré bane, bunkre, opustené technické diela, vojenské priestory...)

http://www.dady.nfo.sk - stránka nášho priateľa D´adyho z T.O. Hadie údolie, ktorá sa venuje trampingu, trampskej hudbe a aj nášmu hradu - je tam jeho história, zaujímavé fotografie, povesti...

www.ravelin.sk - stránka, kde je prezentovaná výroba stredovekej a inej keramiky, keramických bubnov a pod. vypaľovanej v poľnej peci, vykurovanej drevom. Zaujímavé videá z výpalov a použitia keramických bubnov UDU.


Linky okolitých obcí, kde nájdete kopu zaujímavostí.


www.cabradskyvrbovok.sk - stránka obce Čabradský Vrbovok, pod ktorú patrí hrad Čabraď.

www.plastovce.sk - stránka obce Plášťovce, ktorá má bohatú a zaujímavú históriu.

www.honttesare.sk - stránka obce Hontianske Tesáre. Nedaleko sa nachádzajú veľmi zaujímavé skalné obydlia - tzv. Dúpänce.